Siirry sisältöön
TSG Ratkaisut Pohjoismaat
Ota yhteyttä

TSG Nordic A/S vahvistaa sähköliiketoimintaa toisella yrityskaupalla

Yrityskauppa on kolmas useiden investointien sarjassa, jotka tukevat TSG:n asemaa yhtenä Euroopan johtavista sähköasennusten toimittajista, mukaan lukien sähköautojen latausratkaisut.

Meillä on ilo ilmoittaa, että olemme hankkineet A. Winther El-Installation ApS:n tukeaksemme jatkuvasti kasvavaa kysyntää seuraavien tuotteiden asennuksessa ja huollossa. latausasemat.
“Tämän yritysoston myötä olemme ottaneet uuden askeleen kohti tavoitettamme tulla yhdeksi Pohjoismaiden johtavista latausratkaisujen toimittajista ja asentajista, ja olemme ylpeitä voidessamme auttaa yhä useampia yrityksiä kohti vastuullista ja kestävää liikkuvuutta”, sanoo TSG Nordicin toimitusjohtaja Susanne Svarre.
Sen lisäksi, että yrityskauppa vahvistaa läsnäoloa Suuren Beltin länsipuolella, se tarjoaa lisäresursseja, jotta TSG voi jatkaa latausratkaisujen toimittamista ja huoltoa samalla korkealla laadulla, josta TSG on tunnettu.

Yhteinen keskittyminen laatuun ja erinomaiseen asiakaspalveluun

A. Winther El-Installationilla on vahva asema ja perinteet erinomaisen palvelun, korkean laadun ja hyvän ammattitaidon alalla. ”Yhteisten arvojemme ja tavoitteidemme perusteella tämä on täydellinen yhdistelmä”, sanoo entinen omistaja Anders Winther, joka siirtyy TSG:n johtajaksi Billundiin.
A. Winther El-Installationin liittyminen on kolmas peräkkäinen, ja se kuvastaa TSG:n investointeja ja laajentumista valtakunnalliseen sähköliiketoimintaan, mikä on ensimmäinen askel yrityksen kasvustrategiassa.

”Tämän kasvustrategiamme askeleen ansiosta olemme varmoja, että voimme jatkossakin tarjota parhaita ratkaisuja ja palvelua yrityksille koko maassa. Tästä olemme valmiita seuraavaan vaiheeseen, kun jatkamme kasvuamme kaikkialla Pohjoismaissa”. En malta odottaa tulevan kansainvälisen laajentumisemme julkistamista", Susanne Svarre paljastaa.
TSG:n latausratkaisujen ohella yritys voi tarjota laajan valikoiman tuotteita ja palveluja energiatyypistä riippumatta. Tämä tarkoittaa, että TSG voi tarjota ratkaisuja perinteisille polttoaineille, sähkölle, vedylle, LBG/LNG:lle ja CBG/CNG:lle.

”Investointien ansiosta voimme tarjota pohjoismaisille operaattoreille paljon laajemman valikoiman ratkaisuja, jotka voidaan räätälöidä ja koota juuri tarpeen mukaan”, Susanne toteaa.

A. Winther El-Installation ApS on osa valtakunnallista sähköalan yritystä TSG EL, joka kuuluu TSG Nordicin tavoin TSG-konserniin. A. Winther El-Installationin liittymisen myötä TSG osoittaa jälleen kerran sitoutuneensa vahvistamaan kriittistä infrastruktuuria, joka on välttämätön vastuullisen ja kestävän liikennealan tukemiseksi.
Me TSG:ssä toivotamme uudet kollegamme tervetulleiksi TSG Nordicin palvelukseen ja odotamme innolla, että voimme jatkaa yrityksen ammattitaidon ja erinomaisen palvelun perinteitä.

Tietoja TSG:stä

TSG Nordic A/S on osa TSG-konsernia, joka toimii kansainvälisesti 30 maassa ja työllistää tällä hetkellä yli 4700 henkilöä.
TSG Nordic A/S hoitaa myyntiä ja huoltoa Pohjoismaissa joko suoraan Tanskassa, Färsaarilla ja Islannissa tai tytäryhtiöiden ja yhteistyökumppaneiden kautta Ruotsissa, Suomessa ja Norjassa.
TSG on maailman johtava huoltoasemien ja öljy-yhtiöiden laitteiden ja palvelujen toimittaja Euroopassa ja Afrikassa. Tarjoamme asiakkaillemme kokonaisratkaisuja polttoaineautomaateista, maksupäätteistä, mediatarvikkeista, tasomittauslaitteista, AdBlue-ratkaisuista, latausratkaisuista ja kaikenlaisista kaasunjakeluratkaisuista.